خانه / آموزش / شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

کانال ترجیحی جذب انرژی شما چیست؟

چگونه بتوانیم تشخیص دهیم که درونگرا هستیم یا برونگرا؟

.برای دانستن این موارد مقاله زیر را مطالعه کنید

وقتی در خصوص درونگرایی و برونگرایی صحبت می کنیم این تصور پیش می آید که آنان که کم حرف و بی سرزبان هستند درونگرا و آنهایی که ارتباطات خوبی برقرارا می کنند برونگرا هستند.

اگر تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید درمی یابید که هیچ کدام ازین ادعاها پایه و اساس محکمی ندارند که منطبق بر نوع درونگرایی یا برونگرایی شما یا اطرافیانتان باشد.

درواقع درونگراها هم می توانند خوب حرف بزنند حاضر جواب باشند و خوش مشرب به نظر برسند یا برعکس برونگراها ارتباط خوبی با اطرافیان به دلیل رفتارهای اشتباه نداشته باشند!!!

دوستان خوب در کلاس فن بیان پاسخ درونگرایی و برونگرایی خود را دریافت کرده اند بنابراین می توانند با مطالعه مقاله زیر و تطبیق شباهتها به پاسخ های بهتری در زمینه شخصیتی خویش دست یابند و با شناسایی شخصیتی اطرافیان خود درک بهتری نیز از آنان داشته و ارتباط موثرتری را برقرار نمایند.

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

ویژگیهای شخصیتی برونگرا:

۱- علاقه مند به وقایع پیرامون خود.

۲- رو راست و معمولا پر حرف.

۳- عقیده خود را با عقاید دیگران مقایسه میکند.

۴- اهل عمل و پیشقدمی در کارها.

۵- بسهولت دوستان جدیدی یافته و یا با یک گروه خود را وفق میدهد.

۶- افکار خود را بیان میکند.

۷- علاقه مند به افراد جدید.

۸- بزرگترین وحشت وی آن است که نکند پس از یک فاجعه هولناک آخرین بازمانده بشـر روی زمین باشد (ترس از قطع ارتباط با دنیای خارج و مردم.) تنهایی برای وی بسیار آزار دهنده میباشد.

۹- از تعامل و ارتباط برقرار کردن با دیگران انرژی میگیرند.

۱۰- خوش مشرب بوده اما زیاد احساساتی نیستند.

۱۱- ریسک پذیرند، سریع تصمیم می گـیـرند، اجتماعی هستند، درک آنها آسان است، شخصیت آنها در خلوت و حضور دیگران یکسان است، معاشرتی هستند.

۱۲- پس از آنکه حرف خود را زدند به گفته خود می اندیشند. علاقه مند به کار گروهی. نقل هر مجلس می بـاشنـد. موسیقی با صدای بلند و فعالیتهای هیجان انگیز را بیشتر دوست دارند.

۱۳- رنگهای روشن را بیشتر دوست دارند. بیشتر از اعمال دیگران خشمگین میگردند تا خودشان. اطلاعات شخصی خود را بسادگی با دیگران قسمت می کـنند. رویکرد سریع الوصول را بیشتر ترجیح می دهـنـد. تنها از روی تجارب زندگی خود درس می گیرند و نه عبرت گرفتن از دیگران.

۱۴- ۶۰ الی ۷۵ درصد از جمعیت را تشکیل میدهند.یعنی ۴۸ تا ۶۰ میلیون نفر از افراد ککشورجمعیت ۸۰ میلیون فرض شده است)

الــبته خصوصیات فوق هیچ ارتباطی با اعتماد بنفس داشتن فرد برونگرا ندارد یک برونگرا ممکن است اعتماد بنفس پایینی داشته باشد.

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

ویژگیهای شخصیتی درونگرا:

۱- علاقه مند به احساسات و افکار خودشان. نیاز به داشتن قلمرو شخصی. کـم حرف، ساکت و متفکر.

۲- دوستان زیادی ندارد. در ارتباط برقرار کردن با افراد جدید مشـکل دارد. عـلاقـه مـند به سکوت و تمرکز. از دید و بازدید های غیر منتظره و ناگهانی بیزار است.

۳- کارایی وی در تنهایی بیشتر است. بـزرگترین وحشت وی آن اسـت کـه در یـک جــمع شلوغ قرار گیرید. ترس از آنکه فردیت خود را از دست بدهد. از فـعالـیتهای انفرادی انرژی میگیرد.

۴- در بیـن انـبـوه مـردم بودن آنها را خسته می کنـد. بـیشتـر از دسـت کـرده خـودشـان خشمگین میگردند تا دیگران. معمولا کمرو هستند. درکشان مشکل است. اهـل ایــده و عقاید نو.

۵- شـخصیتی مـتمایز در خلوت خود و در حضور دیگران دارند. مشـتـاق و احسـاسـاتـی می باشند. معمولا احساساتشان را بیان نمیکنند. در جـمع نا آشنا ساکت اما در جمع دوستان خود راحت می بـاشنـد. تـمرکزشان قوی است. برای تصمیم گیری به زمان نیاز دارند. پیش از حرف زدن می اندیشند.

۶- از در میان گذاشتن اطلاعات شخصی خود با دیگران ممانعت میکند. مایل به رویکــرد آهسته اما دقیق می بـاشد. بـا مشـاهـده درس می آموزد (عـبــرت از دیگران) و پس از آموختن روش زندگی، زندگی خود را آغاز میکند.

۷- ۲۵ الی ۴۰ درصد از جمعیت را تشکیل میدهند.۲۰ تت ۳۲ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران را درونگراها تشکیل می دهند.

این خصوصیات هیچ ارتباطی با کمرویی درونگرایان ندارد ممــکن است آنها خیلی هم با اعتماد بنفس باشند. %۶۵ نوابغ را درونگرایان تشکیل میدهند

آشنایی با دوره آموزشی فن بیان و مهارت های ارتباطی(پیش نیاز تمامی دوره ها)

درونگرایی و برونگرایی جنبه‌های شخصیتی هستن که کارل یونگ در اوایل قرن بیستم تعریف کرد.

و این موضع به ما کمک خواهد کرد روی خود شناخت بیشتری داشته و بتوانیم در موارد گوناگون تصمیم گیری کنیم

مثلا من برونگرا و همسرم درونگراست.

من می دانم که درحال وسعت بخشیدن به فعالیتهای خود گاهی اصل موضوع را فراموش کرده و به دلیل پراکندگی افکارم درگیر حواشی می شوم.

در حالیکه معمولا در این مواقع همسرم وارد عمل شده و به من کمک میکند تا امور را عمیقا بررسی ,تفکیک و جمع بندی کنم و زودتر به نتیجه دلخواه برسم.

این موضع و شناختی که در خصوص تفاوتهای رفتاری خودم و ایشان وجود دارد منجر شده تا از ماخلفت های گاه و بیگاه ایشان ناراحت نشوم و بدانم که نوع دیدگاه و منش وی کمک بزرگی به من خواهد بود و بپذیرم.

جالب اینکه در خصوص مدیران درونگرا و برونگرا نیز مطالبی در این خصوص مطرح شده که به نظرم قابل تامل آمد و آن اینکه به مدیران درونگرا پیشنهاد میشود کارمندان یا مشاوران برونگرا داشته باشند و برعکس!

مدیران برونگرا یک مشاور یا همکار درونگرا حتما در ساختار کاری خود بگنجانند تا به نوعی تکمیل کننده هم باشند!

در بخش پایانی صحبتهای خود اضافه میکنم که همانند تصویر زیر درواقع درونگرایی و برونگرایی رو یک طیف دسته بندی می شود و همهٔ ما جایی در میان دو سر این طیف در حرکتیم.

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

البته معنی‌اش این نیست که آدم‌ها به درونگرایی یا برونگرایی تمایل بیشتری ندارن اما عوامل مختلفی هست که شخصیت ما رو نشون می‌ده. از ساختار مغز تا گذشتهٔ فرد، به هزاران طیف نیاز داریم تا بشه دقیقا یک نفر رو درک کرد.

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

بنابراین تست درونگرایی یا برونگرایی به ما می گوید تا بدانیم بیشتر از چه روشی انرژی کسب می کنیم و تمایل بیشتری به آن سو داریم تا در هنگامی که نیاز به شارژ شدن مجدد داریم به همان روشها به خود انرژی دوباره ببخشیم

مثلا گذراندن وقت با دوستان یا خلوت کردن و خواندن یک کتاب فوق العاده.

امیدوارم مطالب این بخش برای شما خوبان سیمرغ سخن که همواره برای آموزش خود وقت میگزارید مفید و اجرایی باشه.

لطفا اگر مطالب این بخش برای شما مفید بود آنرا با یک دوست به اشتراک بگزارید🌹

یارخوبان باشیم و خوبی را تکثیر کنی🍁🌺🍁

شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

به کانال تلگرام ما ملحق شوید:telegram icon 1 300x164 - شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید:

499205742 300x228 - شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

درباره ی سیمرغ سخن پارس

سیمرغ سخن پارس حامی هنرمندان,صداپیشگان و سخنوران ایران زمین برگزارکننده همایش ها و جشن های استانی, ملی و بین المللی برگزارکننده دوره های تخصصی فن بیان,مجریگری و سخنرانی به مدیریت زهرا گروه ای ها (مجری و سخنور)

همچنین ببینید

qeli 310x165 - امان از این خجالت لعنتی (دوره آموزشی رفع خجولی)

امان از این خجالت لعنتی (دوره آموزشی رفع خجولی)

امان از این خجالت لعنتی (آشنایی با دوره آموزشی رفع خجولی) راه های از بین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هدیه پارس همایش

لطفا بهترين خودت باش هديه سايت پارس همايش براي تو كه بهتريني و براي بهتر شدن تلاش ميكني
برای دریافت این هدیه کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کرده و بعد از ثبت نام هدیه خود را دریافت نمایید